Vojenští veterání ve výslužbě

Chodová Planá 1971-1973


Seznam galerií :: Přihlásit
Nejnovější obrázky :: Poslední komentáře :: Nejprohlíženější :: Nejlépe hodnocené :: Oblíbené :: Vyhledávání

Domů > Rok 2022 > 11.11.-12.11.2022 XI. Svatomartinská husa, Velké Bílovice

NADPIS  +   - 
JMÉNO SOUBORU  +   - 
DATUM  +   - 

01~1.JPG
01 Můžeme to zahájit – 42 zobrazeníSice v menším počtu a v dobré náladě, jsme zasedli k dubovému stolu. Jednání GŠ VVVV mohlo být zahájeno.
03~3.jpg
02 Rytíř vína – 45 zobrazeníV samotném začátku zasedání štábu došlo k přípitku a současně k prvnímu ochutnání letošního vína. Naléval samozřejmě první rytíř vína ČR Ládík.
02~2.jpg
03 Posluchači – 43 zobrazeníProgram zasedání GŠ VVVV byl nabitý. Již při projednávání prvního bodu - akce Chlapi sobě, došlo k bouřlivé debatě a trvalo dost dlouho, než došlo ke sjednocení názorů. Jak vidno ze snímku, polovina generálů diskutovala a druhá tiše naslouchala...
04~3.jpg
04 Zátiší – 45 zobrazeníHned v průběhu projednávání prvního bodu, muselo být zasedání přerušeno. Důvodem bylo Svatomartinské menu. Tato krása nesměla vychladnout.
06~2.jpg
05 Služba v kuchyni – 49 zobrazeníLetošní služba v kuchyni připadla na Zdeňka a Honzu. Brali ji vážně a se vší zodpovědností.
05~4.jpg
06 Zděšení – 52 zobrazeníPo dlouhé konzumaci, přídavcích a zapíjení husích stehen bylo obnoveno jednání GŠ VVVV. Ještě než k tomu došlo, byla provedena kontrola dokladů o zdravotní způsobilosti k řízení motorových vozidel. Hned při první kontrole došlo ke zděšení Honzy - mám to propadlé ...
07~2.jpg
07 Noční přesun – 54 zobrazeníTradiční noční přesun k degustaci mladých vín proběhl úspěšně a rychle. Zdravotně indisponovaný Toník byl převezen taxíkem a ostatním to šlo, sice bez tradičního zpěvu, celkem dobře.
08~2.jpg
08 Košt mladých vín – 55 zobrazeníTak jako vždy, nám mladé vínko chutnalo. Když se správně a kvalitně sezbírá, profesionálně a zodpovědně udělá, pak je to pohádka.
09~2.JPG
09 Someliéři  – 59 zobrazeníZ tohoto snímku je vidět, že se z nás po létech praxe, stávají someliéři a to ještě kdyby byl ten snímek se zvukem ...
10~1.JPG
10 Mariášek – 51 zobrazeníPo návratu z ochutnávky, mohlo dojít k lítému boji v mariáši. Hrálo se ve třech. Bylo zajímavé, že všem třem hráčům nešla karta. Buď to neuměli a nebo mají všichni tři štěstí někde jinde - třeba v lásce ???
11~3.jpg
11 Budíček – 49 zobrazeníRáno, raníčko panna vstala ... tentokrát však parta veteránů. K dokonalému probuzení bylo nutné podávat kalíšek slivovičky. Služba v kuchyni dodala (Honzík), Zdeněk podával a Honza se probouzel.
12~2.JPG
12 Ranní úklid v kuchyni – 49 zobrazeníVečer byl dlouhý, ranní snídaně bohatá a protože se dbalo na správné prostírání a hygienu, bylo ráno v kuchyni co k umývání. Duo v kuchyni si s tím hravě poradilo a ještě stačilo plnit požadavky ze zasedacího sálu.
13~4.jpg
13 Na vyhlídce – 51 zobrazeníBývá tradicí, že ranní větrání zbytkového alkoholu probíhá mezi vinicemi. Letos tomu bylo jinak. Franta musel po snídani neodkladně domů a tak jsme se vtěsnali do bílého šípu a jeli objíždět blízké okolí. První zastávka byla u kapličky. Vinice jsme, za krásného listopadového počasí zhlédli z dálky a vyrazili dál.
14~3.jpg
14 Panoráma – 58 zobrazeníTyto nádherné pohledy se nám nabízely z ko'ty 262 m nad mořem. Že je tento snímek pořízen od kapličky, prozrazuje její ranní stín. Když si fotku zvětšíte, tak uprostřed nad stínem kapličky, je čtvercová vinice s bílými sloupky .Tu jsme také sbírali .Tuším, že se jmenuje Úlehla doma jí říkají Krátké ......
15~4.jpg
15 Pět veteránů plus stín. – 56 zobrazeníZ(B)ylo nás pět. Kluci jak vystřižení ze žurnálu. Bylo nádherně a přesto jednomu byla zima. Na akci nás bylo šest. Stín toho co nás fotil k tomu svádí, ale opak byl pravdou. Fotila nás mladá žena.
16~1.JPG
16 V podkově – 57 zobrazeníDruhá ranní zastávka byla v obci Vrbice. Tu vídáme vždy při vinobraních. Tyto krásné vinné sklípky jsou zde v sedmi patrech nad sebou. Každé toto patro má své pojmenování. Ted stojíme v takzvané "Podkově".
28 obrázkků na 2 stránkách 1